MEIE KOOLIS ÕPIVAD TUBLID NOORED INSENERID

Milline vahva ja üllatusterohke päev enne koolivaheajale minekut!

Suur tänu Paula Saaremäele, kes kutsus meid osalema põneval ja harival Tartumaa ja Valgamaa „Noored Insenerid“ õpilasvõistlusel, mis toimus Elva Gümnaasiumi algkooli majas. Sündmus oli suunatud 4.-6. klassi õpilastele ning tegemist oli praktilise käed-külge võistlusega, kus osalejad said proovile panna oma meeskonnatöö ja probleemilahendusoskused.

Esimese ülesandena pidid lapsed ehitama auto, mis liiguks võimalikult kaugele. Teiseks ülesandeks oli ehitada 13 minuti jooksul kõrgeim võimalik paberitorn. Kolmanda ülesandena tuli luua “Hoop” – lennukikujuline objekt, mis oli valmistatud grilltikkudest või joogikõrtest, ning katapult. Lõpus said osalejad katsetada ka kera-roboteid, mille ette tuli ehitada sahk, et koristada kokku legoklotse.

Võistlus oli äärmiselt pingeline ja konkurentsitihe – kokku osales 13 võistkonda. Meil läks suurepäraselt ning saime väljateenitud 3. koha!

Aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele!” Suured tänud Õp. Alinale kes tuli ja aitas õpilased kohale toimetada!

Aili Orlikov

Pühajärve Põhikooli Unicornide õpetaja